Teknik Bilgiler

1- Güneş Enerjisiyle su ısıtma cihazları, GÜNEŞLE çalışır.

2- Güneşin olmadığı, bulutlu, kapalı, yağmurlu havalarda enerjiden sıcak su alamazsınız.

3- Kış günleri ( Aralık-Mart arası ) Enerjinin tam gün güneş görmesi gerekir. Kış günleri ( 1-2 saatde ) su ısıtmaz. Kışın güneşli bir günde ısınan su gündüz kullanılırsa, geceye sıcak su kalmaz. Kışları sabaha sıcak su kalmaz.

4- Yazın ( Nisan – Kasım arası ) gğndğz, gece, sabah sıcak suyunuz olur.

5- Kişi sayısı fazla, kalabalık aileler veya su tüketimi fazla olan aileler, büyük kapasiteli sistem seçmelidirler.

6- Ailelerde su tüketimi; Kişi sayısına, kişinin yapısına, kişinin israfına, kişinin kullanım şekline göre değişir. Bu nedenle farklı sayıda ve farklı yaştaki aileler birbirlerine örnek olamaz. ( Bizde sıcak su yok – komşuda var ) kötü bir örnektir.

Kapalı havalarda, sıcak su ihtiyacınız için, Güneş Enerjisine Elektrikli ısıtıcı takılabilir. Depodaki suyu ( 1-2 ) saatde ısıtır.

8- Güneş enerjisinin aylara göre ısıtma miktarı;
standart

ENERJİYİ RANDIMANLI KULLANMAK

* Evdeki musluklar aç-kapa ise ortada kullanmayın, sağ veya solda kullanın. Ortada kullanırsanız enerjinin verimini düşürür. Kışları yeterli su alamazsınız.

* Enerjinin suyunu sık sık kullanmak, bir tabak için, bir bardak için sık sık kullanmak enerjinizin sıcak su derecesini düşürür, ılık su alınır.

* Kışları güneşli bir günde akşam banyo yapmak için, gündüz suyu kulanmayınız. Gece aralıklarla değil, bir seferde suyu kullanırsanız, çok sayıda kişi yıkanabilir. Beklenirse karışan su bir süre sonra soğur.

* Evde bulunan şofben, termosifon, doğalgaz gibi ikinci bir su ısıtıcısı kullanılıyorsa, üzerlerinde mutlaka küresel vana olmalı, vanalar arızalı ve eski olmamalı ve mutlaka kapatılmalı. Aksi durumda güneş enerjisinden yeterli sıcak su alamazsınız ve depodan su taşar.


ARIZA

Güneş enerjisinde su akması veya bir arıza olması durumunda depoların üzerinde bulunan iki vanayı kapatınız.
B2

 

* Güneş enerjisiyle ilgili herşeyi biliyorum, vanaları sağlam, su kaçırmıyor, evde su kullanmıyorum, ama sıcak su alamıyorum diyorsanız, yapılacak işlem enerjinin ısıtıp ısıtmadığını ve sebebini anlamak için, yapılacak tek bir şey vardır.

* Havanın bulutsuz, kapalı olmadığı, güneşli bir günün sabahı damdaki enerjinin deposu üzerindeki vanaları kapatınız.Akşam olunca vanaları kapatıp, suyun sıcaklığını kontrol ediniz.

* Sıcak su yeterli diyorsanız, ev ile ilgili bir sorun vardır. ( Kullanım veya vanalar su kaçırıyor )

* Sıcak su yetersiz diyorsanız servis yazdırınız.

B3

! Depodan su taşmasının en büyük sebebi, evlerde kullanılan şofben-termosifon-kombilerin yanlış kullanılmasıdır.

! Evdeki sıcak su tesisatında aynı anda iki ısıtıcı birden kullanılmaz. İkisininde vanaları aynı anda açık bırakılırsa depodan su taşar ve enerjiden sıcak su alamazsınız.

! Şofben-termosifon-kombi kullanacağınız zaman, mutlaka güneş enerjisinin banyodaki vanasını kapatınız. Açık unutmanız depodan su taşmasına sebep olur.

! Evdeki sıcak su vanaları su kaçırıyorsa küresel E.C.A vanayla değiştiriniz.

! Bozuk vanaları değştirmeden kolaya kaçıp tesisata ÇEKVALF taktırmak çözüm değildir. Geçici bir süre sonra depodan su taşacaktır.

! Vanalar sağlamsa, su kaçırmıyorsa, vanaları açık unutmamışsanız ve deponuz hala su taşırıyorsa Flatörde sorun vardır. Servisi arayınız.

GARANTİ VE SERVİS

* Gaziantep dışına takılan güneş enerjilerinde servis ücretlidir.

* Garanti süresi içinde servis çağrıldığında arıza bizle ilgili değilse servis ücreti alınır.

* Servis çağırmadan önce lütfen şunları kontrol edelim;

. Evde bulunan vanaları
. Enerji üzerinde bulunan vanaları

* Banyoda bulunan vanalar arızalı ise, evin tesisatında arıza var ise yaptırınız. Bunlar garanti ile ilgili değildir.

* Firmamızın montajını yaptığı güneş enerjisi sistemindeki işçilik ve malzeme hatalarına karşı ücretsiz iki yıl garantilidir.

Montajını yaptığımız enerjiler kaç yıllık olursa olsun, ücreti karşılığı firmamız tarafından tamir edilir.

B4

Fırtına, kaza, darbe, kırma, ezilme, üçüncü şahısların müdehalesi, cam tüplerin kırılması gibi hasarlar, elektrik ısıtıcı ve tesisatı

Garanti Dışıdır !